Web sitemize hoşgeldiniz.

60 X 60 Cm Katlanabilir Örgülü Kafes Balık Ağı, Balık Tuzağı

Balık ağı örmek kolay bir işlem değildir. Nitekim bu anlamda iki kişi ile beraber örülmesi gereklidir. Şöyle ki ipin sabit bir şekilde kalması halinde örgüye geçilmesi daha kolay olacaktır. Bu anlamda 60 x 60 cm katlanabilir örgülü kafes balık ağı için genel olarak sandalyeler temin edilir. Sandalye üzerinde sabit kalacak şekilde örgüye geçilir. Balık ağı çeşitli için genel anlamda sandalye ya da masa gibi nesnelerin kullanılması gerekmekte. Böylece bir hayli sağlam ve kolay kolay yıpranması mümkün olmayan ağ modellerinin ortaya çıkarılması mümkün olacaktır. Katlanabilir olarak tasarlamak isteyenler malzemeleri temin edilmelidir. Bunun için gerekli malzemeler;

  • Katlanabilir olanlar için çubukların temin edilmesi önemlidir.
  • Kullanılan iplerin dayanıklı ve ağ modellerine uygun olması gerekiyor.
  • Bıçak ile makas kullanarak mekik bağların kesilmesi sağlanıyor.
  • Son olarak kalın çubuklardan ağır sabit hale gelmesi esas alınır.

Örgülü Kafes Balık Ağı Yapılışı

60 x 60 cm katlanabilir örgülü kafes balık ağı için iplerin tahta ya da plastik çubuklardan geçirilmesi gerekmekte. Devamında ağ ipleri sert olduğu için yine tahta çubuk görünümlerine sahip olan iğneler ile dikime geçilmekte. Şöyle ki çift düğümlü olacak şekilde ağların yapılması gerekiyor. Ancak bu şekilde katlanabilir balık ağı tuzağı hazırlamanız mümkün olacaktır. Sürekli olarak çift düğümler ile hazırlanan ağların açılması da zor olmakta. Yani daha uzun süreli kullanımlara uygun olması için çift duğumlar önemlidir.

Kalıp kalıp örülen ağların devamında eksiltme yoluyla hazırlanması sağlanmakta. Yani çift örgülerden teke düşürülmesi gerekiyor. Bu şekilde ağ modellerinin daha kullanışlı hale gelmesini sağlamış olacaksınız. Beraberinde örgülerin tamamlanması ile birleştirme ve kesme işlemlerine geçilebilir.

Kafes Balık Ağı İçin Son Aşamalar

60 x 60 cm katlanabilir örgülü kafes balık ağı için baştan da belirttiğimiz gibi çubuklara ihtiyaç duyulur. Bunlar yanlara ve orta kısımlara işlenmelidir. Kalın iğneler ve iplikler yardımı ile çubukların dikilmesi zor olmayacaktır. Beraberinde makas yardımı ile kalan ipliklerin kesilmesini sağlayabilirsiniz. Böylece kusursuz görünümleri ile bir hayli sağlam kafes balık ağlarının tamamlanması mümkün olacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: