Web sitemize hoşgeldiniz.

Afrika Örgüsü Evde Nasıl Yapılır, Zenci Örgüsü Nasıl Yapılır

Afrika örgüsü, son dönemlerde moda olduğu bilinen ve saça sentetik saç ilave edilerek yapılan bir örgü modeli olarak bilinmektedir. Hem kadınlar hem de erkekler tarafından kullanılabilmektedir. Hatta saçınızın boyutu da Afrika örgüsü yaptırmaya engel değildir. Kısa saçlara da saç ilave edilebildiği için kolaylıkla yapılabilmektedir.

Afrika örgüsü son yıllarda çok moda olduğu için “Afrika örgüsü evde nasıl yapılır” sorusu da sıkça sorulmaktadır. Yazımızda Afrika örgüsünün tüm detaylarını bulabilirsiniz.

Afrika Örgüsü Hazırlığı ve Malzemeleri

İlk olarak sentetik saç ilave edilmesi gerektiği için kendi başınıza yapmanız epey zor olacaktır. Bu nedenle mutlaka bir arkadaşınızdan yardım almalısınız. Afrika örgüsü evde nasıl yapılır, ne kadar sürer diye soracak olursanız da, saçların uzunluğuna göre 10 saat bile sürebilmektedir.

Afrika örgüsü malzemelerine baktığımızda da, sert etkili bir saç spreyine, ince bir tarağa ve yetecek kadar sentetik saça ihtiyacınız olmaktadır. Saç spreyini alırken içerisinde şeker olmamasına çok dikkat etmelisiniz. Yoksa istediğiniz sertliği vermez ve yapacağınız örgü de kalıcı olmaz.

Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır?

  • Afrika örgüsü evde nasıl yapılır diye soracak olursanız, ilk olarak saçlarınızı yıkayarak başlayabilirsiniz. Örgülerin tutması için saçlarınızın temiz olması çok önemlidir.
  • Saçlarınızı yıkarken saç kremi kullanmamanız daha iyi olacaktır. Sert saçlarda örgünün daha iyi tuttuğu bilinmektedir.
  • Saçlarınızı yıkadıktan sonra suyunu alıp, örgüye başlayabilirsiniz. Kurutmanıza gerek yoktur. Fakat çok da ıslak olmamalıdır.
  • Daha sonra saçlarınızı bölümlere ayırın. Sıra halinde ve mümkün olduğu kadar düzgün bir şekilde ayırmanız çok önemlidir.
  • Ayırdığınız her sırayı bitirdikten sonra yeni bir sıraya geçebilirsiniz.
  • Örgünün sağlam olması açısından en dipten örmeniz gerekmektedir. Bu sırada tığ kullanabilirsiniz.
  • Saçlarınızın uzunluğuna göre aldığınız sentetik saçları da tam olarak bu noktada örgüye dahil etmeyi unutmamalısınız.
  • Örgü bittikten sonra da ilk etapta uçlarına minik lastik tokalardan takabilirsiniz.
  • Tamamını bitirdikten sonra da sert saç spreyi ile tüm bu örgüleri sabitleyin.

Evde Afrika örgüsü ne kadar kalıcıdır diye soracak olursanız bu da saçınızın tipine göre değişse de genellikle 2 hafta sonra bozulmaya başlayacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: