Web sitemize hoşgeldiniz.

Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır, Boxbraid Zenci örgüsü Yapım aşaması Öncesi-Sonrası

Afrika örgüsü oldukça şık ve kullanışlı bir model olduğu için son yıllarda sıklıkla kullanılmaktadır. Evde de rahatlıkla yapılacak bu modeli genel olarak kadınlar tercih etse de, erkeklerin de kullandığı bilinmektedir. Çünkü Afrika örgüsü için saç uzunluğunun çok fazla olması gerekmemektedir. Sentetik saçlar eklenerek yapıldığı için, saçınız çok kısa bile olsa Afrika örgüsü yaptırabilirsiniz.

Afrika örgüsü nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, sizler için bunları maddeler halinde ve tüm detayları ile açıklayacağız. Öncelikle gerekli olan malzemelerden söz edelim.

Afrika Örgüsü Malzemeleri Nelerdir?

Afrika örgüsü için sentetik saç, çok ince bir tarak, saç spreyi, minik lastik tokalar ve tığ gerekmektedir. Sentetik saçların rengi, kendi saçınızın renginde olabileceği gibi farklı renklerde de olabilmektedir.

Afrika Örgüsüne Başlamadan Önce Yapılması Gerekenler

Afrika örgüsü nasıl yapılır sorusuna ilk olarak saçlarınızın yumuşak olmaması gerektiğini söyleyerek yanıt verebiliriz. Ayrıca öncesinde mutlaka saçlarınızı güzelce yıkamanız gerekmektedir. Yıkama sırasında saç kremi ya da saçınızı yumuşatacak bakım ürünleri kullanmazsanız, örgü daha kolay olacaktır.

Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak saçlar sıralar halinde ayrılır ve bir sıra bittikten sonra ikinci sıraya geçilir.
  • Sıraların çok düzgün bir şekilde ayrılması çok önemlidir.
  • Örgü, normal 3’lü örgü olsa da içerisine sentetik saçlar eklendiği için çok daha kalın olmaktadır. Bu nedenle de tığ kullanılır.
  • Örgülerin, saçın en dibinden başlaması gerekmektedir.
  • Sentetik saçların uzunluğuna ve kişinin isteğine göre belli bir noktada örgü tamamlanır.
  • Sentetik saçların kalın olması nedeniyle genellikle saçların uçlarına minik tokalar takılmamaktadır ama sabitlenmesi açısından ilk başta kullanılabilir.
  • Son olarak tüm saçın örgüsü bittikten sonra boncuk gibi malzemelerle örgü uçları süslenebilir.
  • Süsleme işinden sonra da mutlaka saçlara güçlü bir saç spreyinin sıkılması gerekmektedir.

Afrika örgüsü nasıl yapılır diye merak edenler için aslında böyle anlatınca gayet kolay görünmektedir. Fakat profesyonel biri yapsa bile en az 4-5 saat sürdüğü bilinmektedir. Afrika örgüsü kalıcılığı ise kullanımınıza bağlı olarak 1-2 ay sürmektedir. Bozulan örgüleri düzelterek daha uzun süre de kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: