Web sitemize hoşgeldiniz.

Akşam Yemeğinizi Renklendirin

Özellikle batı kültüründe romantik bir akşam yemeği denince akla gelen ilk şey mumluklar ile desteklenen bir masa düzeni oluşturulmasıdır. Mumluklar günümüzde romantik bir tamamlayıcı olarak kullanıldığı gibi dekoratif malzeme olarak da çok başarılı sonuçlar verebilir.

Yapıldıkları malzemeye ve tasarımlarına göre binlerce farklı türde karşımıza çıkan mumluk çeşitleri ana hatları itibari ile şu şekilde sıralanabilir.

  • Seramik Mumluklar

Seramik bir çok endüstriyel alanda kullanıldığı gibi ev tekstili ve dekorasyonu alanında da sıkça kullanılan bir malzemedir. Kolay işlenebilmesi ve ucuz olması sebebi ile elverişli bir hammaddedir. Seramik malzeme kullanılarak imal edilen mumluklar hem şekil alma yönünden hem de dayanıklılık açısından son derece başarılı örnekler oluştururlar.

Seramik mumluklar tek bir mum için tasarlanan örnekleri barındırdıkları gibi birden fazla mum için de kullanılan seçeneklere sahiptir. Ayrıca seramik renklendirme konusuna da olumlu cevap veren bir malzemedir.

  • Cam Mumluklar

Küçük çaptaki mumluklar için tercih edilen en uygun malzeme camdır. Çünkü kolay işlenebilmesi ve pratik kullanım verebilmesi açısından diğer malzemelerden ayrılır.

Cam mumluklar banyo süslemesinde kullanıldıkları zaman ortaya harika görüntüler çıkarabilirler. Farklı renklerden birkaç tane mumluk aynı anda yanan mumlara ev sahipliği yaptığında ortaya çıkan hareler şık bir manzara oluşturur.

  • Ferforje Mumluklar

Demirin çok yüksek sıcaklıklarda eritilip şekil verildikten sonra soğutulması ile oluşan ferforje malzemeler bir çok dekoratif üründe olduğu gibi mumluklarda da pozitif sonuçlar çıkarır.

Çok uzun bir geçmişe dayanan kullanıma sahip olan ferforje mumluklar antika görünümü de verebilir. Gelişen teknoloji ile birlikte bir çok tasarımda bu çeşitler göze çarpar.

Kafes şeklinde olan mumluklarda da yine ferforje tekniklerinden faydalanılır. Taşıdığı yumuşak hatlar ve estetik görüntüsü ile kullanılmadığı zamanlarda bile masalarda çok şık bir tarz tamamlayıcı vazifesi gören bu mumluk çeşitleri hediyelik eşya arayışında olan kişiler için de kurtarıcıdır. Nostaljik görünümü ile özellikle retro dekorasyon fikirleri içinde kendine çok rahat yer bulabilir.

Dış yüzeylerinde renklendirme yapılırken elektrostatik boyalar kullanıldığı için çizilmelere karşı dayaklıdırlar.  

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: