Web sitemize hoşgeldiniz.

ASKİ Su Faturası Ödeme Seçenekleri

ASKİ su faturası ödemesi yapmak isteyen vatandaşlar için birçok olanak sunmaktadır. İnternet üzerinden ödendiği gibi ASKİ ile anlaşmalı olan kurum ve bankalar aracılığı ile de su faturanızı ödeyebilirsiniz. Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ) Ankara’da ikamet eden vatandaşlara temiz ve kaliteli su sunmakta ve bunun için çalışmalar düzenlemektedir. Hayat kaynağı olarak kabul ettikleri suyu korumaya, israfı azaltmaya ve insanlar için kaliteli su üretmeye çalışmaktadır. ASKİ, Ankara vatandaşlarına da faturaları için birçok ödeme kolaylığı sağlayan bir kurumdur.

ASKİ Su Faturası Bankadan Nasıl Ödenir?

ASKİ su ödemek isteyen vatandaşlar ASKİ’nin anlaşmalı olduğu bankalar ile faturalarını ödeyebilirler. Ziraat Bankası, Akbank, Garanti Bankası, ING Bank ve Yapı Kredi Bankası en çok tercih edilen bankalardandır. İŞ Bankası, TEB, Halk Bankası ve Şeker Bank aracılığı ile de ödemenizi gişelerden yapabilirsiniz.

ASKİ Su Faturası İnternetten Nasıl Ödenir?

ASKİ su faturasını internetten ödemek için 4 yöntem bulunmaktadır. Bu üç yöntem aracılığı ile işlem ücreti kesintisi yaşamadan su faturanızı ödeyebilirsiniz. ASKİ fatura ödeme kredi kartı ile çevrimiçi platformlarda yapılmaktadır. İnternetten ASKİ su faturası ödeme yöntemlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ) E- devlet aracılığı ile fatura sorgulama işlemine izin vermektedir. Şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile giriş yapacağınız e- Devlet Kapısında fatura bilgisi sorgulama, arıza veya bakım sorgulama, su analiz raporu gibi birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.
  • ASKİ’nin e- şubesi olan onlineislem.aski.gov.tr adresine giriş yaparak faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Ayrıca geçmiş borçlarınızı, güncel borçlarınızı, su raporunuz gibi bilgilere buradan da erişebilirsiniz.
  • İnternet şubesini kullandığınız bankaya otomatik ödeme talimatı vererek zamandan da tasarruf yapabilirsiniz. Banka ya da kredi kartınızdan her ay su faturası ücreti kesilecektir. Fatura ödemeyi unutma gibi problemler ile de uğraşmanıza gerek kalmaz.
  • İnternette bulunan fatura ödeme platformlarını da kullanarak faturanızı ödeyebilirsiniz. Abone numaranız ve kredi kartınız ile ödeme yapılmaktadır. Bu siteler içinde en çok tercih edilen efaturaode.net uzantılı internet adresidir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: