Web sitemize hoşgeldiniz.

Ayın Kaçında Okullar Açılacak

1 Ağustos 2018

Yazın sonlarına doğru öğrenciler ve aileler de tatil beldelerinden evlerine dönüyor. Ebeveynlerin çoğu da ayın kaçında okullar açılacak sorusunu sormaya başlamıştır. 2018 – 2019 öğretim yılında okulların kaçında başlayacağını MEB açıklamıştır. Dinlenen ve yaz tatilinin keyfini çıkaran öğrenciler, enerjilerini yeni eğitim öğretim sezonuna saklıyor. 2018 senesinde okulların 17 Eylül Pazartesi günü açılacağı biliniyor.

MEB Çalışma Takvimi Nedir?

MEB çalışma takvimiyle okulların ne zaman açılacağı belirlendi. MEB 2018 – 2019 takvimine göre belirlenen tarihler illere gönderilerek Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlara haber verildi. Ortaöğretim Genel Müdürlüğü yayınladığı genelgeyle 17 Eylül Pazartesi okulların açılacağını belirtti.

17 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan eğitim öğretim dönemi 18 Ocak 2018 günü sona erecek. 18 Ocak’tan sonra yarı yıl tatiline girecek olan okullar ikinci dönem eğitim öğretim dönemine de 4 Şubat 2019 günü başlayacak. Sömestr tatili 21 Ocak – 1 Şubat 2019 tarihleri arasında yapılacak. İkinci eğitim öğretim döneminin sona ereceği tarih de 14 Haziran 2019 Cuma günü olarak belirlendi. MEB hatta 2019 – 2020 eğitim öğretim döneminin ne zaman başlayacağını da belirledi ve 16 Eylül 2019 senesinde başlayacağını açıkladı.

Okul Öncesi Eğitim ve Birinci Sınıflar Ne Zaman Eğitime Başlayacak?

Okul öncesi eğitim görenler ve birinci sınıfta okuyanlar, diğer sınıfta öğrenim görenlere göre eğitim dönemine daha erken başlıyor. Öğrencilerin okula alışması için yeni başlayacak olan küçükler 10 Eylül ile 14 Eylül arasında eğitim dönemine başlayacak. Böylece küçük çocukların bir hafta içerisinde okula alışması sağlanırken veliler için de daha büyük kolaylık olacak. Böylece diğer öğrencilerle alışma sürecine de daha sonrasında geçilebilecek.

Ayın kaçında okullar açılacak sorusu için Milli Eğitim Müdürlüklerine de başvurabilir ve çocuğunuzun eğitim alacağı okuldan da bilgi alabilirsiniz. Okullar açılmadan önce çocuğunuz için kırtasiye alışverişi yapabilir, eksiklerine bakabilir, okul üniforması telaşına girebilirsiniz. Eylül’e sayılı günler kaldığı için şimdiden okul alışverişine çıkabilir, çocuğunuzun eksiklerini onun istek ve beğenilerine göre tamamlayarak yeni eğitim öğretim dönemine hazırlanabilirsiniz diyebiliriz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: