Web sitemize hoşgeldiniz.

Burçlara Göre Diyetler

Burçlar pek çok insanın hayatında büyük bir öneme sahip olmakla birlikte birçok şeyin de habercisi olarak görülürler. Öyle ki birçok kişi hayatını burçlara göre şekillendirip yön vermektedirler. Hal böyle olunca insanlar burçlar hakkında çeşitli araştırmalar yapmışlar ve araştırma sonuçlarına bağlı olarak eylemlerine yön vermişlerdir. İşte bu araştırmalardan biri de burçlara göre diyet listeleridir. Fazla kilolarından kurtulmak isteyenler burçlarına göre aşağıdaki burçlara göre diyet listelerini uygulayabilirler.

İşte burçlara göre diyet listeleri;

Koç: Bu burçta olanların kilo problemi az olmaktadır. Kilo problemi olanlar ise kolaylıkla kilo verebilmektedirler. Bu burçtakiler C vitamini dengesini korumalı, potasyum ve fosfat içeren besinleri tüketmelidirler. Ananas, greyfurt, portakal, yeşil sebzeler, kuşburnu gibi fosfat içeren yiyecekleri tercih etmelidirler. Et ürünleri ve balık gibi yağlı ve ağır yiyeceklerden ise uzak durmalıdırlar. Şifalı olan bitkisi ise Isırgan otudur.

Boğa: Vücutları su tutan boğaların bunu önlemek için sodyum sülfat tuzu tüketmeleri gerekmektedir. Diyet listelerinde mutlaka ıspanak, badem, mısır, üzüm, bamya ve ananasın yanında deniz ürünleri de tüketmelidirler. Bunun yanında yağlı ve hazır yiyeceklerden uzak durmalıdırlar.

İkizler: Kanın pıhtılaşmasını ve sulanmasını önleyen potasyum klorür içeren yiyecekleri tüketmelidirler. Bunun içinse en çok havuç, kereviz, yeşil fasulye ve portakal tüketmelidirler. Diyet listelerinde mutlaka kırmızı et, yoğurt, brokoli, badem, ceviz, balık ve süt bulunmalıdır. Mayalı yiyecek ve sakatatlardan ise uzak durmalıdırlar.

Yengeç: En çok kilo problemi yaşayan burç olmakla birlikte üzüldüklerinde de çokça yiyecek tüketme eğilimindedirler. Bu burçtakilerin bol bol sıvı tüketmeleri ve düzenli spor yapmaları gerekmektedir. Diyet listelerinde salatalık, roka, yumurta sarısı ve çavdar bulunmalıdır. Özellikle kızartmalardan uzak durmalıdırlar.

Aslan: Bu burçtakilerin vücutlarında bulunması gereken ve kemikler ve sinir sistemleri için de gerekli olan magnezyum fosfattır. Diyet listelerinde mutlaka çavdar, kereviz, elma, limon suyu, muz ve balık tüketmelidirler. Çerezler ve yumurta beyazından ise özellikle uzak durmalıdırlar.

Başak: Bu burçtakilerin vücutları için gerekli olan madde potasyum sülfattır. Özellikle yemeklerinde potasyum sülfat kullanmalıdırlar ve peynir, zeytin, limon, yoğurt, süt ürünleri ve kırmızı eti mutlaka diyet listelerinde bulundurmalıdırlar. Özellikle aşırı baharatlı, yağlı ve tuzlu yiyeceklerden uzak durmalıdırlar.

Terazi: Metabolizmaları yavaş çalışan terazilerin soslu, şekerli ve baharatlı yiyeceklerden uzak durmaları gerekmektedir. Sodyum sülfat içeren yiyecekler tüketmeli diyet listelerinde özellikle soğan, et, havuç, tereyağı, sarımsak ve kestane tüketmelidirler.

Akrep: Burçlara göre diyet listesinin bir diğer burcu ise akreplerdir. Bu burçtakilerin kilo alımı orta yaşta başlar bu nedenle düzenli öğün atlamadan beslenmeleri önemlidir. Kayısı, siyah üzüm, maydanoz, balık, lifli yiyecekler, erik ve biber tüketmelidirler.

Yay: İyi yemek yapan ve bunları iştahlı bir şekilde tüketen yay burçları özellikle baldır ve kalça bölgelerinde kilo problemi yaşarlar. Ağır salçalı ve baharatlı yiyeceklerden uzak durulmalı B vitamini bol olan karaciğer, dana eti ve tahıllı ekmek tüketmelidirler.

Oğlak: En az kilo problemi yaşayan burç olan oğlaklar aşırı tuz ve şekerden uzak durmalı, diyet listelerinde kalsiyum fosfat içeren lahana kereviz buğday, incir, peynir tüketmelidirler.

Kova: Burçlara göre diyet listelerinin bir diğer ayağı da kova burcudur. Vücutları için gerekli olan madde sodyum klorürdür, bu ise en çok sofra tuzunda bulunur. Semizotu, turp, lahana, ıspanak, mercimek, elma mutlaka diyet listelerinde bulunmalıdır.

Balık: Su tutan bir vücut yapısına sahip olmakla birlikte vücutlarının biotin, demir ve fosfora ihtiyaçları vardır. Bol su içmeli, tuz dengesini korumalı ve yeşil yapraklı bitkiler, badem, ciğer ve peynir ürünlerini tüketmelidirler.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: