Web sitemize hoşgeldiniz.

Çocuklar İle Vakit Geçirebileceğiniz Ev Aktiviteleri

6 Ağustos 2018

Çocuklarınız ile eğlenirken onlar ile kaliteli ve eğitici vakit geçirebileceğiniz çeşitli yöntemler sayesinde hem fiziksel hem de zihinsel gelişimlerine katkı sağlayabilmeniz mümkün. Çocuklar ile vakit geçirebileceğiniz ev aktiviteleri ile yaz tatilinizi fırsata çevirin. Evde sıkılan çocuklarınız ile beraber eğitici ve bir hayli eğlendirici etkinlikler gerçekleştirin.

Evcilik

En klasik oyunlardan biri olan evcilik oyununda çocuklarınız olmak istediği role ve kimliğe bürünür. Bu sayede onu daha iyi tanıma fırsatı elde edebilir ve hayal gücünün artmasını destekleyebilirsiniz.

Kampçılık

Kamp yapmak adına ille de bir ormanlık alana gitmenize gerek yok. Yine çocuğunuzun hayal gücünü zenginleştirebileceğiniz bir kamp alanı yaratmasına izin verin. Salona bir çadır kurarak yastıkları ve minderleri çadırın içerisine yerleştirin. Daha sonra ise atıştırmalıkları hazırlayın. Hem eğlenin hem de öğretin

Resimli Hikaye Kitapları

Çocuklar tek başlarına okuma alışkanlığı kazanamaz. Onlar çabuk sıkılır. Bu durumda size büyük bir görev düşüyor. Resimli hikaye kitapları alın ve onunla birlikte okumaya başlayın. Bu sayede hem kelime haznesinin artmasını destekleyecek hem de konuşmasının daha akıcı hale gelmesini sağlayacaksınız.

Ev Tiyatrosu Düzenle!

Evde tiyatro olur mu demeyin. Çeşitli kartonlar alın. Bu kartonları beraber boyayın ve minik bir dekor oluşturun. Ardından beraber bir oyun planlayın ve planladığınız oyunu oynayın. Yaratıcılığın geliştirilmesi açısından oldukça önemli bir etkinlik. Bunun yanı sıra karton kesme ve boyama gibi işlemlerde bulunurken ince kas sisteminin de gelişmesini desteklemiş olacaksınız. Çocuklar ile vakit geçirebileceğiniz ev aktiviteleri arasına tiyatroyu mutlaka eklemelisiniz.

Müzik!

Müzikten kasıt hazır şarkılar değil elbette. Evde yer alan tencere, tava gibi aletleri kullanarak müzik yapın. Kısa sözler ile kendi şarkılarınızı yazın. Böylelikle ritim duygusunu geliştirecek ve yazacağı şarkılar sayesinde de iç dünyasını size açmasını sağlayacaksınız.

Çocuk Oyunları

Geçmişten günümüze kadar gelen ebelemece, körebe, köşe kapmaca, beştaş ve saklambaç gibi geleneksel oyunları da oynayarak çocuklarınız ile evde eğlenceli vakitler geçirmeniz mümkün.

Yapboz

Eğer efor sarf etmeniz gereken etkinliklerde bulunduysanız yapboz yaparak dinlenme fırsatı yakalayabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: