Web sitemize hoşgeldiniz.

El yapımı hediyelik nelerdir?

Son yıllarda kadınlar arasında hızla yayılan ve evde ek kazanç kapısı olarak değerlendirilen el yapımı hediyelikler, yapımında kullanılan malzemelerin bol ve ucuz olmasından dolayı tercih edilen bir sektör haline gelmiştir.

Vazo çeşitleri olarak düşündüğünüzde el yapımı hediyelik olarak yapılabilir. Değişik desenler çizip, üzerini boyadığınız sıradan bir vazo, evinizde kullanabileceğiniz bir aksesuara dönüşebilir. Kullanmakta olduğunuz sabunları, farklı renkler ve şekillerle kullanabilirsiniz. Bir çiçeği koyabileceğiniz saksıyı, renklendirip taşlarla bezeyebilir ve hediye olarak verebilirsiniz.  Ya da annelerimizin eskiden çokça evde bulundurduğu, yumakları, boyayarak, sabitledikten sonra harika bir ışıklandırma olarak değişme sokabilirsiniz.

Neden el yapımı hediyelik?

Eskiden atalarımızın dediği gibi “el emeği göz nuru” ifadesi günümüz yaşantısında da yerini koruyor. Herhangi bir ticari kaygı ile yapılmış hediyede anlam, gün geçtikçe kayboluyor. Dekoratif ürünler olarak düşünülürse, karşınızdaki kişinin baktıkça sizi hatırlayabileceği, içinde sevgi ve emeğinizin olduğu bir hediye her zaman karşınızdakileri daha mutlu edecektir.

Karşınızdaki kişiye mum çeşitleri hazırlayabilir ya da bu mumları süsleyerek kimsede olmayan yepyeni bir görünüm sunabilirsiniz.  El yapımı hediyelik seçenekleri karşınıza o kadar çok çıkacaktır ki, ister evinizde yapın isterseniz dışardan satın alın, içinde farklılık taşıdığı için herkesin severek kullandığı bir hal almıştır.

El yapımı hediyelikler neler olabilir

Sevgililer günü hediyesi olarak düşünebileceğiniz el yapımı hediyeliklerde alternatifleriniz çok fazladır. El yapımı bir duvar saati, sevgilinizle geçirdiğiniz her anın ne kadar kıymetli olduğunu anlatmanızda yardımcı solabilir. Renkli balonlarla süsleyip uçlarına fotoğraf koyduğunuz bir görüntü sizi çok da farklı kılabilir. Ya da kendi yapacağınız oda kokuları hoş bir etki yaratabilir.

Her ne amaç için kullanılırsa kullanılsın, emeğin ve sevginin olduğu her ortamda sizi diğerlerinden farklı ve özel kılan şeyler bu el yapımı hediyeler olmaktadır. Sevdiğiniz bir çiçek, görmekten hoşlandığınız bir albüm, okumaktan keyif alacağınız, sizin için el yazısı ile yazılmış bir kitap, tadı damakta kalacak, rengarenk kalplerle süslenmiş bir kurabiye kutusu gibi seçenekler sizi bir üst seviye daha mutlu edecektir.

 

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: