Web sitemize hoşgeldiniz.

El Yapımı Hediyelik

El emeği bütün dünya üzerinde kutsal sayılan kavramların içinde en çok ortak noktanın bulunduğu ve hemfikir olma oranının en yüksek olduğu konuların başında gelir.

Hediyelik eşya seçiminde de bir objenin el yapımı olması ona verilen değerin çok daha artmasına sebep olur. Bir kişiye hediye verirken bir anlam taşıması o hediyenin manevi bir boyut kazanmasını sağlar. Bu manevi değeri de en çok arttıran etken şüphesiz el emeğidir.

Sevdiğiniz birisine hediye seçerken eğer yapabiliyorsanız kendi emeğiniz ile bir şeyler ortaya koymanız çok farklıdır. Ama beceriniz veya vaktiniz yoksa da başka birisi tarafından emek verilerek hazırlanmış objeler de seçebilirsiniz. Böylece hem ürünü ortaya koyan kişinin emeğine bir nebze de olsa katkıda bulunmuş olursunuz hem de sevdiğiniz kişiye verdiğini önemi hissettirebilirsiniz.

El Yapımı Hediyelik Fikirleri

Sevdiğiniz insanlar için el emeği göz nuru hediyelik olacak birkaç fikir oluşturması açısından kolay ve masrafsız örneklere bakabilirsiniz. Belki kendi tarzınıza göre farklı dokunuşlar yaparak sonucu değiştirebilirsiniz.

  • 365 Gün Kavanozu

Çok küçük olmayan bir kavanoz bulun. Cam olması tercih sebebidir. Özellikle eski salça kavanozlarından varsa temizleyip kullanabilirsiniz. Kavanozu ve kapağını istediğiniz şekillerle güzelleştirebilir ve istediğiniz renge boyayabilirsiniz.

Bir defterden veya post-it kağıtlardan 365 tanesini ayırın. Renkli olursa daha güzel görüntüler verilebiliyor ama beyaz da olabilir bu tamamen sizin tercihiniz. Her kağıda küçük bir not yazın. Ardında kavanozun içine doldurun. Böylece yılın 365 gününde karşınızdaki kişiye olan hislerinizin nasıl olduğunu hatırlatma şansınız olacaktır. Hediyeyi verdiğiniz kişiden kavanozun içindeki notlardan her sabah bir tane çekmesini isteyin.

  • Anı Defteri

El yapımı hediye fikirleri içinde en romantik olanlardan biri de anı defteridir. Biraz büyük boyutta ve mümkünse kapağı kalın bir defter alın. Sonra da birlikte çektirdiğiniz fotoğrafları vesikalık gibi boyutlarda bastırın.

Fotoğrafları defterin yapraklarına istediğiniz şekilde yapıştırın. Etrafında renkli kalemler ile notlar yazabilir veya şekiller çizebilirsiniz. Bu harika el yapımı albüm sevdiğiniz kişiye verdiğiniz değeri özel bir şekilde gösterecektir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: