Web sitemize hoşgeldiniz.

En İyi Japon Korku Filmleri

23 Temmuz 2018

En iyi Japon korku filmleri listesini bu makale de bulabileceksiniz. Japonlar tüm hayatlarında kültürlerine bağlı kalmışlardır. Japonlar bu kültürlerini işlerine, filmlerine ve sanatlarına işlemişlerdir. Japon kültürü ile Uzakdoğu korku filmleri birleşirse bakalım nasıl filmler ortaya çıkacaktır:

Onibaba (1964)

J-Horror filmlerinin babası niteliğinde olan film, bir efsane üzerine kuruludur. Efsaneye göre Onibaba, kadına benzeyen ve insan yiyen bir canavardır. Ancak film tam olarak bu konu üzerinden ilerlememektedir. Bir adam evlidir ve savaş çıkar askere gider. Askere gittikten sonra bir süre sonra Hachi isimli bir asker tarafından ölüm haberi getirilir. Sadece bir gün oğlu gelebilir diye gelinine iyi davranan kayınvalide, Hachi ile gelininin kırıştırdığını görünce gelinine bir oyun yapar. Onibaba maskesini suratına takar ve gelinini korkutur, ilk önce etkili olsa da maske suratına yapışmıştır.

Ev (1977)

Üvey annesi ile iyi anlaşamayan küçük kız, halasına mektup gönderir. Ancak yaz tatili için yanına gelen arkadaşlarının öldüğünü ve kaybolduğunu gören kız bir şeyleri anlamlandırmaya çalışır. Halasının da ölmesiyle korku zinciri başlamış olur. Japonların en iyi korku filmleri arasında yer alan bir filmdir.

Halka (1998)

Japon gerilim filmleri arasında en bilinen ve en korkuncudur. Bir kaset vardır ve kaseti kim izlerse bir hafta içerisinde ölmektedir. Bir gazeteci olayları araştırır ve kaseti eline geçirir. Aynı zamanda çocuğu da yanlışlıkla izleyince artık çaresiz bir hafta içerisinde bu lanete bir çözüm üretmesi gerekmektedir.

Ölüm Provası (1999)

Aoyama’nın eşi 7 yıl önce vefat etmiştir. Bir arkadaşının aracılığıyla biri ile tanışır ve görüşmelere başlarlar. Ancak; Asami adlı bu kadının geçmişi pek parlak değildir. Aoyama bu birlikteliğe son vermek ister ama kolay olmayacaktır. En iyi Japon korku filmi adaylarından biridir.

Damga (2005)

Film 1800’lerde geçiyor. Christopher, Japonya’da bir kadına âşık olur. Ancak gitmesi gerekmektedir. İşlerini bitirdiğinde Japonya’ya âşık olduğu kadının yanına gider. Ancak; artık âşık olduğu kadın yoktur. Onu terk ettiği için psikolojisi bozulan ve büyü benzeri korkunç işlerle uğraşmaktadır. Christopher’ın başı artık büyük bir beladadır.

En iyi Japon filmleri listesi oluşturduğumuz bu içeriğimizin de sonuna gelmiş bulunmaktasınız.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: