Web sitemize hoşgeldiniz.

En İyi Mafya Filmleri

29 Temmuz 2018

En iyi mafya filmleri, gangsterler, suç dünyası hakkında yaşanılan olayların anlatıldığı filmlerdir. Genelde bol suç içerikli görüntüleri yansıtır. Çoğu kez macera, aksiyon ve gerilim temalarını da içine alır.

Mafya filmleri konusundaki tüm filmler arasında en iyi mafya film denilince akla ilk gelen ‘’ The Godfather ‘’ filmi olur.

Sinema tarihine bir dönemler damgasını vurmuş ve oldukça geniş bir kitleyi etkisi altına almıştır. The Godfather filmi bir kült film olarak kabul edilir. Kendisinden sonra çekilen her mafya filminde Baba filminin etkilerini görebilmek mümkündür.

Mafya filmleri, sinema tarihi içinde suç dünyasını gözler önüne serdiği görülür. Ve her ülkenin bu konuda çekilmiş bir filmi vardır. Bazı ülkelerde mafya terimi bu filmler sayesinde etiket haline gelmiştir. İtalyan mafyası, rus mafyası gibi etiketler mafya filmlerinin etkilerindendir.

İnternet üzerinden mafya filmleri izle türkçe dublaj gibi seçenekler ile kolaylıkla izlenebilen bu tür filmler aksiyon türünün karanlık yüzüdür. Bazı mafya filmlerinde dram da konu edinilir. Bu tür mafya filmleri oldukça durağan geçerken yine de konu bütünlüğü bakımından sürükleyici bir özellikleri vardır.

En İyi Türk Mafya Filmleri

Türkiye’de de vizyona girmiş birçok mafya filmi vardır. Özellikle suç dünyasının anlatımlarının çok ilgi gördüğü mafya dizileri sinemamızı da etkilemiştir. En iyi Türk mafya filmlerinin başında 2007 yılı yapımı Kabadayı filmi gelir. Nesli tükenen bir kabadayı teması mafya filmi türü ile anlatılmıştır. Mafya filmleri yerli yapımlarda bazen komedi türünü de içine almıştır. Diğer Türk yapımı mafya filmi, İstanbul Gangsterleri’dir. Yola Geldik filmi de oldukça izlenilen filmlerden biridir. Karınca Kapanı, Ağır Abi filmleri de bu alanın en iyi filmlerinden sayılmaktadır.

En İyi Yabancı Mafya Filmleri

En iyi yabancı mafya filmleri sıralaması şu şekildedir:

  • Baba (The Godfather) tüm serileri
  • Bir Zamanlar Amerika ( Once Upon a Time in America )
  • Halk Düşmanları ( Public Enemies )
  • Yaralı Yüz ( Scarface )
  • Dokunulmazlar ( The Untouchables )
  • Anlat Bakalım ( Analyze This)
  • Miller Kavşağı ( Miller’s Crossing )
  • Suç Çetesi ( Ganster Squad )
  • Carlito’ nun Yolu ( Carlito’s Way )
  • Casino

  En iyi mafya filmleri, en çok etkileyen ve en çok izlenilen dizilere göre sıralanmışlardır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: