Web sitemize hoşgeldiniz.

Erkekler İçin En İyi Yüz Cilt Bakım Tavsiyeleri

19 Eylül 2018

Erkeklerle kadınların ciltleri arasında ciddi oranlarda farklar bulunmaktadır. Erkekler kadınlara göre bir miktar daha geç yaşlanırken aynı zamanda erkek cildi daha çok yağlı olabilmektedir. Bu tamamıyla erkek ve kadın fizyolojisinin farklı olmasından kaynaklanır. Yüz cilt bakımı erkek kullanımı ile birlikte artık yıllara meydan okuyan erkekler genç ve yakışıklı görünümlerini her zaman koruma eğilimli oluyorlar. Erkekler için en iyi yüz cilt bakımı tavsiyeleri peeling maske ve çeşitli doğal yöntemlerden oluşuyor.

Yüz cilt bakım: Vücudumuzdaki en önemli öğelerden bir tanesi olarak bilinen yüz bölgesi, aynı zamanda en fazla bakım gerektiren bölgedir de. Bu nedenle çeşitli bakım uygulamaları yapılarak yüz cilt bakım sağlanır.

Erkekler için en etkili peeling

Bir erkeğin duyunca en çok şaşıracağı konulardan bir tanesi de en etkili peeling yönteminin traş olduğudur. Günlük olarak yapılan erkek sakal tıraşı, sakalların ve ölü deri tabakasının atılmasına yardım ederek yüzde daha pürüzsüz bir görünüm sağlar. Ayrıca cilt, tıraştan sonra hassaslaştı için çok daha yumuşak ve pürüzsüz bir görüntü ortaya çıkarır. Ancak erkeklerin tıraş olurken de kılların yönüne göre tıraş olmaları ve alkol içermeyen tıraş kremleri tercih etmeleri önemlidir. Ayrıca erkekler için de çeşitli botoks yöntemleri uygulanmaktadır. Erkek yüz cilt bakım yapılırken

  • Erkek derisinin mevcut koşulları düşünülerek yapılmalı.
  • Yüzünüzdeki yağ ve kuruluk oranına dikkat edilmeli.
  • Mümkün olduğunca kimyasal maddelerden uzak durulmalı.

Tüm bunları uyguladığınız takdirde oldukça pürüzsüz ve parlak bir görünüme sahip yüz cildine sahip olabilirsiniz. Üstelik düzenli olarak uygulamaları yaptığınızda  ilerleyen dönemlerde yaşlılıkla ortaya çıkan kırışıklıklardan da korunmuş olursunuz.

Erkekler için çeşitli yüz maskesi kürleri

Yüz cilt bakımı erkek içeriğine dikkat edildiğinde, genellikle limon veya buna benzer yumurta sarısı gibi çeşitli besleyici öğelerin olduğu görülmektedir. Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi de erkek cildinin kadın cildine göre bir miktar daha beslenme konusunda sorun yaşaması ile ilgilidir. İsterseniz erkek cilt bakımı olarak günlük bu tarz öğeleri içeren maskeleri yüzünüze kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: