Web sitemize hoşgeldiniz.

Eskimeyen Hediyelik: Kupa Bardak

22 Mart 2018

Her özel günde ne hediye alsam diye düşünenler için kurtarıcı vazifesi gören ürünlerden biri olan kupa bardaklar artık ilginç hediyelik eşya kategorilerinde de farklı tasarımlarıyla göze çarpıyor.

Kupa bardakları birkaç farklı özelliğine göre değerlendirmemiz mümkün. Bu konuda ele alabileceğimiz nitelikler şu şekilde.

  • Yapımında hangi malzemelerin kullanıldığına bakarak yapılan kupa bardak seçimi.
  • Görsel açıdan taşıdığı niteliklere bakarak yapılan kupa bardak seçimi.

Malzemelerine Göre Kupa Bardaklar

Piyasadaki kupa bardakların hammadde açısından çok sayıda değişik örneğini görmek mümkündür. Ön plana çıkan ürünlerden bazılarını ifade etmeye çalışalım.

Cam Kupa Bardaklar: Bilimsel araştırmalar neticesinde sıvı tüketimi için en sağlıklı yöntem olduğu ispatlanan cam, kupa bardak yapımında da kullanılan malzemeler arasında yer alır. Bu noktada normal veya kristal camlar kullanılabilir.

Porselen Kupa Bardaklar:  Sağlam ve estetik duruşlarıyla beğeni toplayan porselen bardaklar da piyasada çok karşımıza çıkan ürünlerdir. Özellikle Kütahya’da üretilen kupa bardak çeşitleri ülkemizin her yerinde satışla sunulmaktadır.

Seramik Kupa Bardaklar: Porselen kupalarla karıştırılsa da fiyat olarak porselenin aşağısında bir yere sahip olan seramik kupa bardaklar piyasada en fazla bulunan çeşitleridir. Bir yandan ucuz hediyelik eşya alanında da bulunan bu ürünler kolay işlenebilir ve dayanıklı olması sebebiyle tercih edilir.

Tasarımlarına Göre Kupa Bardaklar

Hediye seçiminde en önemli kriterlerden bir tanesi de görselliktir. Bu yüzden kupa bardakların hepsi aynı amaca hizmet etse de bazı türleri ön plana çıkar. Hediyelik eşya alırken karşınızdakinin zevkine uygun bir çeşit bulmak için bu ürünlerin olduğu kategorilerde inceleme yapabilirsiniz.

Satın almadan önce kupa bardağın tasarımına bakarken,

  • Kullanılan renklere,
  • Uygulanan temaya,
  • Tasarımın kullanıma etkisine bakarak karar vermeniz önemlidir.

Çünkü tasarımı ne kadar ilgi çekici olursa olsun bazı çeşitler içecek tüketimi için uygun olmayabilir. Fikir vermesi açısından bazı kupa bardak modellerine ayrı parantez açalım.

Taraftar Kupa Bardakları: Hediye alacağını kişi bir takıma gönül vermişse buna uygun bir ürün seçmeniz doğru karar olabilir.

Temalı Kupa Bardaklar: Sevgililer günü veya yılbaşı için hediye seçenler günün anlam ve önemine uygun tasarımlara yönelebilirler.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: