Web sitemize hoşgeldiniz.

Evinizde Mum Çeşitleri ile Hoş Kokulu Bir Ortam

Evlerde hatta ofis veya kafelerde hoş bir ortam ve aromatik kokular için mum çeşitleri son zamanlarda oldukça tercih ediliyor. Hem renkleri ve şekilleri ile dekorasyonlarınız için önemli bir parça haline gelen mumlar aynı zamanda yaydıkları hoş kokular ile de ortamın havasına katkı da bulunuyorlar.

Mum çeşitleri çevrim içi dükkânlarda veya hediyelik eşya dükkânlarında bulunuyor. Mumlar ile aynı zamanda, bilindiği üzere aromatik bir hava yaratmak da mümkün olabiliyor. Mumlarınızı mumluk çeşitleri ile de destekleyerek hem mumun eşyalarınıza vereceği zararlı etkilerden koruyorsunuz hem de yine dekorasyonunuza olumlu bir katkıda bulunabiliyordunuz.

Koku İçin Değişik Alternatifler

Evinizin, ofisinizin veya kafenizin güzel kokması için sadece mum değil aynı zamanda pek çok çeşidi ile üretilen oda kokuları & aksesuarları tercihleriniz ile de güzel bir hava yakalayabiliyorsunuz. Oda kokuları oldukça uzun süreli olarak evinizin kokusunu değiştiriyor. Aynı zamanda dekorasyon için aksesuar işlevi de gören bu eşyalar ile bir taşla iki kuş vurulmuş oluyor.

Oda kokuları arasında leylak, vanilya, ormanı anımsatan çam kokuları, sandal ağacı ve gül kokusu en çok tercih edilenler arasında. Evinizin rengine göre de koku seçimi yapabiliyorsunuz. Dekorasyonda beyaz ağırlıklı tercihler yaptıysanız vanilya ve ahşabın baskın olduğu evlerde ise daha ormanı andıran kokular tercih ediliyor.

Stresi Azaltan Kokular

Stresli bir günün ardından yakılan buhurdanlık ile evinizde oldukça rahatlatıcı bir hava yakalayabilmeniz mümkün. Bir uzak doğu geleneği olan buhurdanlıklar pek çok alternatif ile sunuluyor. Buhurdanlık çeşitleri uzak doğunun orijinal tasarımları olabileceği gibi her mekâna uygun seramik veya metal çeşitleri ile üretiliyor. Mum ve aromaterapi karışımların bir arada kullanıldığı bu eşya ile hem rahatlayıp hem de dekorasyonunuza katkıda bulunabiliyorsunuz.

Buhurdanlıklar için ayrıca satılan ve çeşitli rahatsızlıklar için kullanılan aromaterapi sıvıları ile de alternatif bir tedavi yakalamanız mümkün oluyor. Mum ışığı, buhurdanlık ve aromaterapi kokuları ile günün getirdiği stresten uzaklaşmak biraz olsun mümkün bir hale geliyor. Çin tıbbına göre de sağlıklı bir seçim olan bu eşyalar ile hem sağlık hem de dekorasyon anlamında kazanım sağlamış oluyorsunuz.

 

 

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: