Web sitemize hoşgeldiniz.

Gaz Lambaları Çeşitleri

Büyüklerimizden çok fazla hikayesin dinlediğimiz gaz lambaları yeniden trend olma yolunda ilerliyor. Bir çok dekorasyon örneğinde izine rastlanabilen bu nostaljik ürünler iyi uyum yakaladığında çok şık bir görüntü oluşturuyor.

Nostaljik Dekorasyon Furyası Ve Gaz Lambaları

Bundan bir elli yıl kadar önce gaz lambaları ile evler süslenecek denseydi herhalde kimse ciddiye almazdı. Ancak gelinen noktada dekorasyon kültüründe retro ürünler hakimiyeti başlamış durumda. Geçmişte çok kullanılan ancak şu anda işlevselliğini kaybeden bir çok ürün dekoratif malzeme olarak kullanılıyor. Bunlardan bir tanesi de gaz lambaları.

Gaz Lambası Çeşitleri

Konu dekorasyon olunca hayal gücünün de sınırı olmuyor. Bir gaz lambasından neler oluşturulabileceği konusunda gelinen nokta gerçekten şaşkınlık verici. Hem kullanılan malzeme açısından hem de tasarım yönünden tüketiciye çok zengin bir yelpaze sunuluyor. Özellikle kadınlar tarafından büyük bir ilgi ile karşılanan bu modellerden bazılarını kısaca anlatmaya çalışalım.

  • Klasik Gövdeli Gaz Lambaları

Gaz lambası deyince aklımıza gelen figürün restore edilmesi ile ortaya çıkan bu ürünler gövde kısmında pirinç benzeri metal alaşımlar kullanılarak imal ediliyor. Gövdenin üzerine oturtulan camlar da klasik vazo görünümündeki ucu açık fanuslardan oluşuyor.

  • Renkli Şeffaf Gaz Lambaları

Bu modellerde yapının alt kısmından üste doğru giderek açılan bir renk kullanılıyor. Yandığı zaman ateşin hareleri ile bu renk buluştuğunda oldukça hoş bir görüntü ortaya çıkıyor. Kafe ve restoran gibi yerlerde de sıra dışı dekorasyon fikirleri içinde bu tip gaz lambalarına yer veriliyor.

  • İşlemeli Gaz Lambaları

Dekoratif malzemeler içinde hem nostaljik öğeleri barındırması hem de otantik çizgiler taşıması açısından en gözde aksesuarlardan biri haline gelmeye aday olan işlemeli gaz lambaları bulundukları ortamı anında değiştiren bir yapıya sahip.

Gövde kısmından başlayarak ucundaki cama kadar her noktasına el işçiliği ile desenler çizilen bu modeller Kütahya civarında ünlü olan çini sanatını çağrıştırıyor.

Antika görünümlü dekoratif malzemelere içinde şıklığı ve zarafeti ile en çok tercih edilenlerden birisi olan işlemeli gaz lambaları evinizin değişmez bir parçası olabilir.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: