Web sitemize hoşgeldiniz.

Gerçek Selanik Örgüsü Nasıl Yapılır, Hakiki selanik örgü modeli nasıl yapılır

Selanik örgü modeli en şık örgü modellerinden bir tanesidir. Selanik örgü çeşitleri oldukça fazladır. Gerçek Selanik örgüsü de bunlardan bir tanesidir. Bu nedenle gerçek Selanik örgüsü nasıl yapılır diye merak edebilirsiniz. Gerçek Selanik örgüsünün tüm detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Gerçek Selanik Örgüsü Yapımı

  • İlk olarak ipliği ön tarafta tutturun ve 1 ilmek örün.
  • Daha sonra 1 ilmeği de örmeden alın ve ip üstüne dolayın. İlk sıra bu şekilde tamamlanır.
  • İkinci sıra için üstüne iplik dolanan ilmekleri örün.
  • Tek ilmeklerin üzerine iplik dolayın. İkinci sıra da bu şekilde tamamlanır.
  • Örgünün tüm yüzü bahsettiğimiz şekilde örülür.

Yapacağınız ürüne göre boyutlarını kendiniz ayarlayabilirsiniz. Gördüğünüz gibi gerçek Selanik örgüsü oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır. Kullanacağınız yünün kalınlığına göre şiş kalınlığını da kendiniz ayarlayabilirsiniz. Genellikle kazak yapıldığı için kalın yünler ve onlar için üretilen kalın şişler kullanılmaktadır.

Gerçek Selanik örgüsü nasıl yapılır sorusunun yanıtı gördüğünüz gibi oldukça kısadır. Düz ve ters gibi klasik örgülerden sıkılanlar, basit bir şekilde gerçek Selanik örgüsünü kullanarak modern örgüler yapabilirler. Ayrıca farklı renklerdeki yünleri tercih etmeniz, daha zengin modeller yapmış olursunuz. Birbirine uygun olacak şekilde renkler seçerseniz, yapacağınız model daha şık görünecektir.

Gerçek Selanik Örgüsü Modelleri Nelerdir?

Gerçek Selanik örgüsü çok şık bir görünüme sahip olduğu için pek çok model yapılabilmektedir. Bunların başında kazaklar gelmektedir. Gerçek Selanik örgüsü kazaklar, son yıllarda parlak yünler kullanılarak daha modern bir şekilde yapılabilmektedir. Aynı şekilde farklı hırka modelleri de deneyebilirsiniz. Kazak ya da hırka modellerinde öncelikle gövde kısmı yapılır. Daha sonra kollar yapılarak, gövde kısmına eklenir. Birleşme bölümlerinde daha şık görünmesi için farklı örgü yöntemlerini ya da yine gerçek Selanik örgüsünü kullanabilirsiniz.

Gerçek Selanik örgüsü genellikle kazak ya da hırka gibi kışlık ürünler için kullanılsa da yazlık ince bluz ya da ince hırkalar için de kullanılabilmektedir. İnce yünler için gerçek Selanik örgüsü nasıl yapılır diye merak ederseniz onun da kazak modelinden hiçbir farkı yoktur.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: