Web sitemize hoşgeldiniz.

Güzel Kokular Dünyasının Anahtarı Tütsü Çeşitleri

Eskiden beri yaygın bir gelenek olarak kullanılan ve oldukça fazla tercih edilen Tütsü çeşitleri ile evinizin, çalıştığınız ortamın, herhangi bir yerin havasını sadece birkaç dakikada değiştirmeniz mümkündür.

Kokuların insanların algılarındaki ve ruh halleri üzerindeki etkileri düşünüldüğünde doğru seçilmiş bir koku ile evdeki vaktinizi daha huzurlu, işteki saatlerinizi daha verimli, ve uykuda geçen zamanı daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Tütsülük Çeşitleri de kullanacağınız alanın özelliklerine ve sizin ihtiyaçlarınıza uygun olarak tasarlanmış olup kendinize uygun olan büyüklük ve şekildeki bir tanesini seçerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kendi kokunuzu kendiniz yapma

Piyasada onlarca ve hatta belki yüzlerce farklı çeşitte hazır tütsü bulunsa da belki bunlara para harcamak istemediğiniz belki de size en iyi hissettiren kokuyu henüz bulamadığınız için kendi kokunuzu kendiniz yapmak isteyebilirsiniz.

Bunun için görüntü olarak biraz çılgınca dursa da kurutulmuş çiçek otlarını Buhurdanlık çeşitleri olarak kullanarak işe başlayabilirsiniz.

Genelde korku filmlerinde koru sahnelerine hizmet eden kurutulmuş çiçek yakımı aslında ortama güçlü ve bir o kadar da aromatik bir koku yayılmasını sağlar.

Elbette bu noktada çiçek seçiminiz de büyük önem arz eder. Çiçeğin kurutulmadan önce nasıl koktuğu her zaman yandığında ortaya çıkacak olan koku ile ilişkili olmayabilir. Ancak kuruduktan sonraki kokusu size daha çok mesaj verecektir.

Birbirine yakışacağını düşündüğünüz birkaç farklı çiçeği de kurutarak birlikte yakabilirsiniz. Çiçek yakarak el yapımı buhurdanlık elde etme konusunda dikkat etmeniz gereken bir nokta da kurumuş çiçeklerin çok kolay koparak etrafa dağılabilmesi, dolayısıyla ateşin de sıçrama riskinin bulunmasıdır.

Koku ile ışığı harmanlayın

Güzel kokular deyince hoş bir ışık, loş bir ortam da hemen beraberinde geliyor. Kendi yapacağınız buhurdanlığı daha keyifli ve amacına uygun olarak kullanmak için aydınlatıcı aksesuarlardan da yararlanabilirsiniz.

Gaz lambaları çeşitleri bu konuda size oldukça yardımcı olacaktır. Ateşin alttan gelmesi ve fitilin yanması ile aydınlanmanın sağlanması amacıyla son dönemlerde ön plana çıkan kokulu gaz lambalarını kolaylıkla birçok yerden bulabilir ve kullanabilirsiniz.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: