Web sitemize hoşgeldiniz.

Hediyelik Eşya Seçerken Kendinizi Rahat Bırakın

15 Kasım 2017

Sevdiğimiz insanları mutlu etmek için, bazen içimizden geldiğinde bazen de özel günlerde onlara hediyelik eşya almak isteriz ve bir ömür boyu bu eşyaları saklamalarını isteriz. Bizden sevdiklerimize birer anı alan bu hediyeler çok kıymetlidir.

Kıymetli olan kavramlar sadece eşya mıdır orası tartışılır; çünkü sevdiklerimize sarılmak, onlara güzel sözler söylemek de birer hediyedir. Fakat her ne olursa olsun yine de karşımızdaki insana bir küçük hediye ile bu sevgimizi simgelemek isteriz. İnsanların içinde de birilerinin onlara hediye verme beklentisi vardır. Bu beklenti karşılığında da mutlu olmuş oluruz. Bu yüzden doğum günlerinde unutulan hediyeler bizi üzer. Bizleri güzel günlerimizde unutan insanlara karşı ‘’en azından arasaydı’’ diye sitem ederiz. Artık öyle bir noktaya gelmişiz ki hediyenin anlamı hepimizin düşüncelerinde çok büyük.

Hediye almak ise zorlu bir süreç olduğu kadar da eğlenceli de bir süreçtir. Peki çok yakınlarınıza almak istediğiniz hediyeleri nasıl seçmek isterseniz, hediyeyi alırken hangi kriterleri göz önünde bulundurursunuz?

Hediye Seçmemizi Sağlayan Kriterler

Hediye almamız gereken bir durum varsa önümüzde öncelikle ne için ve kim için hediye almamız gerektiğini bilmeliyiz. Çünkü başta da söylediğimiz gibi hediye alma süreci zor bir süreçtir ve sevdiklerimiz için yanlış seçimler yapmak istemeyiz.

  • Doğum günleri, yıl dönümleri, yılbaşı, babalar günü gibi birçok özel gün var bir yıl içerisinde. Her farklı özel gün için kafanızda belirli kalıplarda hediye belirlerseniz işiniz çok daha kolay olacaktır.
  • Hediyeyi kime aldığınız çok önemlidir. Çok yakınınız birine alacağınız hediyeyle iş arkadaşınıza alacağınız hediye aynı olmayacaktır.
  • Hediyeyi alacağınız kişinin cinsiyeti de önemlidir. Bazen bir yanılgıya düşüp hem erkeklerin hem kadınların kullanabileceği hediyeler seçeriz. Fakat bu gibi ürünler hediyenin anlamını karşılamaz. Bu ürünler ‘’kullanışlı’’ ürünlerdir. Hediye değildir.
  • Duygularınız her konuda yapacağınız seçim için size yardımcı olur. Bazı konularda mantıklı düşünmeniz gereken zamanlar vardır fakat hediye konusunda mantığınızı bir kenara bırakın. Sevdiklerinize özel bir şeyler hissettirmek istiyorsanız duygularınızın sizi götürdüğü hediyeleri tercih edin. Her insana duygularınız aynı şekilde olmayacağı için hediyenizi seçerken zorlanmazsınız. Sevgiliye hediyelik seçerken babanıza hediye seçmek aynı şey olmayacaktır.

Eğlenceli Olun Resmiyetten Uzaklaşın

Hediye süreci sizin için bir zorunluluktan öteye geçemiyorsa muhtemelen bu süreci kendinize görev edinmiş olmanızdan kaynaklanıyordur. Hediye almak bir görev değil aksine sevdikleriniz için yaptığınız bir jesttir.

Anneler gününde anneye hediye almak için kendinizi onun evladı olduğunuzu hatırlatın ve annenize hediye almayı bir zorunluluk olmaktan çıkarın. Anneniz için ne kadar büyümüş olursanız olun onun gözünde hala küçük şımarık bir çocuk olacağınız için ona eğlenceli hediyeler seçebilirsiniz.

Bu şekilde kendinizi rahat bıraktığınız zaman hediye seçmek çok eğlenceli bir süreç olabilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: