Web sitemize hoşgeldiniz.

Kuru Ciltler için Yapılması Gereken Bakım Türü

24 Eylül 2018

Kadınların kuru ciltler konusunda oldukça hassas davranmaktadır. Fakat erkeklerin de muhakkak aynı özeni sergilemeleri gerekmektedir. Ancak bu şekilde sorunsuz bir biçimde görünüme sahip olan ve ilerleyen senelerde de yaşlanma belirtilerini çok daha az gösterecek bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yaşlanma Belirtileri: Kuru cilde sahip olan kişilerde meydana gelen yaşlanma belirtilerinin kendini çok daha net bir biçimde ortaya koyduğu görülmektedir. Bu nedenle kuru ciltli kişilerin nemlendirme ve temizlik konusunda çok hassas davranmaları gerekmektedir. Porselen cildin sırrı bu dikkat ve özende saklıdır.

Kuru Ciltlere Maske Önerileri

Cilt bakımı için yapılması gerekenler konu başlığının altında maske oldukça önemli bir yer kaplamaktadır. Maske uygulamak nem dengesini sağlayacak olan en önemli unsurlar arasında kendini göstermektedir. Siz de kısa sürede bu konuda bilgi sahibi olarak cildinizi ışıl ışıl yapma imkanını yakalayabilirsiniz.

  • Cildinizde öncelikli olarak bal ve yoğurt kullanımına özen göstermelisiniz. Kuru ciltlerin sağlıklarına yeniden kavuşması için kullanılması gereken iki madde bal ve yoğurttur. Her ikisi de nem veren ve onaran yapısı ile dikkat çekmektedir.
  • Bal kullanımı sırasında kullandığınızın gerçek ürün olmasına ayrıca dikkat etmelisiniz. Oluşturduğunuz maskelere herhangi bir hassasiyetiniz yoksa zeytinyağı da ekleme imkanınız bulunmaktadır.
  • Nemlendirme aşamasında maskenizi temizledikten sonra uygulayacağınız hafif yapılı bir serum işinizi görecektir. Gül yağı bu konuda en çok tavsiye edilen ürünlerin başında gelmektedir. Pürüzsüz bir cilt için ürünler arıyorsanız bu doğal ürünlere bir şans verebilirsiniz.

Bu detayları uygulayarak maske konusunda büyük meblağlar harcamadan da bakımınızı tamamlama imkanını yakalayabilirsiniz. Kişilerin doğal maskelerden yana tercihini kullanması ayrıca sorun yaratan kimyasallardan da uzak kalmasını sağlamaktadır.

Temizliğe Büyük Önem Verin

Cilt bakımı için yapılması gerekenler denildiği zaman kuru ciltlerin özellikle temizlik aşamasında çok daha dikkatli olmaları gerekmektedir. Ölü deri oluşumunun kuru ciltlerde çok daha net bir biçimde meydana geldiği ayrıca belirtilmelidir. Bu nedenle haftalık olarak yapılan hafif peelingler de sizi ayrıca memnun edecektir. Güzel cilt için ne yemeli sorusu kadar bu temizlik konusunda da özenli olmalısınız.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: