Web sitemize hoşgeldiniz.

Mum Çeşitleri İle Karanlıktan Romantizme Açılan Kapı

Mumlar eski dönemlerde elektrik icat edilemeden önce aydınlatma amacı ile kullanılan objeler olarak bilinir. Fakat aradan geçen yıllar içinde adeta evrim geçirmiş olarak kullanıcı ile buluşur hale gelmiştir. Bir yandan da yine ilk dönemlerdeki hizmetlerine geri dönüş yaparak elektrikler gittiğinde hayat kurtaran bir malzeme haline gelir.

Dekorasyonunuzu Mumlar İle Tamamlayın

Şık bir dekorasyon elde etmek için mumların gücünden her yerde faydalanabilirsiniz. Evinizin içindeki her noktada çeşitli mumlar kullanarak tamamlayıcı bir dekoratif malzemeye sahip olabilirsiniz.

Mutfakta yemek masasının üzerinde, yatak odasında komidinlerde, banyoda küvetin etrafında kısacası evin her alanında mumlar ile ahenk yaratılabilir.

Batı kültüründe romantik akşam yemekleri denince akla gelen ilk obje de şüphesiz mumlardır. Kullanımında hiçbir şeye ihtiyaç duymayan çeşitleri olduğu gibi bir şamdan içinde kullanıldığında şıklığını ikiye katlayan mum çeşitleri de vardır.

Hem evlerde hem de restoranlarda masa düzeni sağlarken de mumların cazibesinden faydalanılabilir. Sevgiliniz ile baş başa romantik bir akşam yemeği yemek için mumlar ortamınızı güzelleştirecektir.

Mum Kokulu Kadınlar

Bu film belki mumlara dair çok şey anlatmaz ama mum kokusu ile özdeşleşen kadınların varlığından bahseder. Mum imalatın aşamasında kullanılan aromalar sayesinde yandığı zaman havaya çok hoş rayihalar armağan edebilir. Stres ve koşturmaca ile geçen bir günün ardından yorgun argın eve döndüğünüzde ışıklar kapatılıp kokulu mumlar yandığında verdiği rahatlatıcı etki hiçbir şeyle kıyaslanamaz.

Mum Yapımında Hangi Malzemeler Kullanılır?

Evde mum yapımı son zamanlarda popüler hobilerin arasında yer alıyor. internet üzerinde bir çok sitede veya blog içeriğinde evde mum yapımı detayları ile anlatılıyor. Eğer vaktiniz var ise siz de bu tariflerden yararlanarak evinizde mum yapabilirsiniz.

Mum yapımında parafin adı verilen yanıcı bir madde kullanılır. Fakat yanıcı özelliğinin dizginlenmesi gerekir. Bu sebeple stearin denen bir kimyasal ile birlikte imal edilir.

İç kısmına yanıcılığı eşit şekilde dağıtmak için kaynak görevi gören bir fitil yerleştirilir. Eritilip kalıba dökülen parafin ve stearin karışımına aromatik esanslar da eklenebilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: