Web sitemize hoşgeldiniz.

Mumluk çeşitleri nasıl olabilir?

Mumlar kullanım alanlarına göre, farklılıklar içermektedir. Dekorasyon amaçlı olduğu kadar, aydınlatma amaçlı da kullanılır. Bulunduğunuz ev ya da iş ortamını şekilsel olarak farklı yansıtmak istediğinizde mumların verdiği aydınlatmadan faydalanabilirsiniz. Mum çeşitleri,  kendi belirlediğiniz şekillerde ve hatta kokularda bulunabilir. Hangi durumda olursa olsun mumların yarattığı bütünlük için olması gereken başka şekilsel veriler de bulunmalıdır.

Kendi mumluğunuzu nasıl yaparsınız?

Evinizde kendi imkânlarınızla yapabileceğiniz mumluklar olduğunu biliyor musunuz? Bunun için gerekli malzemeler, boş bir konserve kutusu ve tahta mandaldan ibaret. Bulacağınız yatay bir konserve kutusunu, yıkayıp kurutun. Mandalları da etrafında boşluk kalmayacak şekilde etrafına dizin. 5 dakika sonra mumluğunuz hazır duruma gelecektir. Hazırladığınız mumluğu, cam içerisine koyduğunuz mumlarla kullanabilirsiniz.

Ya da daha dikey bir konserve kutusu bularak, uzun mumlarınızı bu şekilde değerlendirme şansınız vardır. Minik saksılar alternatiflerinizi arttıracaktır. El yapımı hediyelik olarak etrafınızdaki sevdiklerinize bunlardan hediye etmeyi de düşünebilirsiniz.

Mumluk çeşitlerini nerden temin edebilirsiniz?

Dekoratif ürünler satan yerler başta olmak üzere, el yapımı hediyeliklerin bulunduğu yerlerden bu tür şeyleri satın almanız mümkün. Ev ya da işyerinizin aksesuar alanlarını genişletmek niyetinde iseniz, çevrenizde yer alan her türlü mağaza ve dükkanda çeşit çeşit seçenekler bulmanız mümkündür.

Masanızın üzerinde değerlendirebileceğiniz masa üstü çeşitler, tavanda yer alan avizenizde kullanabileceğiniz avize mumluklar, dış mekanlarda sıklıkla tercih edilen cam içi mumluklar olabileceği gibi, etrafınıza hoş koku verecek seçeneklerde hazırlanan mumluklar da bulunmaktadır.

Duvar aksesuarları olarak da görme imkanınızın olduğu mumluk çeşitlerinde, sizin yaratım alanınıza göre dilediğiniz gibi çeşitlendirme şansınız vardır. İster aydınlatma için kullanılsın, ister dekorasyon amaçlı kullanılsın her türlü yaşamsal alanınızı zenginleştiren mumluk çeşitleri hem size hem etrafınıza kattığınız değeri gösterecektir.

Genelde dış mekanlarda kullanılan mumluk çeşitlerinde, sabit duran ya da su içerisine yerleştirilen, bulunduğu yere farklı bir hava katan mumlar dikkat ettiğinizde hayatın her alanında sizinle olmaya devam etmektedir. Ayrıca çocukların bayıldığı doğum günü partilerinde, müthiş renk ve çeşitleri ile 7’den 70’e herkesin sevdiği bir ayrıntıdır.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: