Web sitemize hoşgeldiniz.

Mumluk Çeşitleri

Hem evlerde hem de restoran ve kafe gibi yerlerde dekoratif amaçlı kullanılan mumluklar oldukça hoş bir görüntü ortaya çıkarıyor. Hediyelik eşya satan dükkanlarda, en tekstili ve dekorasyon mağazalarında hatta marketlerde bile bir çok türüne rastladığımız mumluk çeşitleri kullanım açsından oldukça yaygın durumda.

Cam Mumluk Çeşitleri

Yapımda cam kullanılarak elde edilen mumluk çeşitleri farklı ebatlarda ve renklerde bulunabiliyor. Mumun içine konduğu kalıp şeklinde olan modelleri en çok kullanılan çeşitler arasında yer alıyor.

Mum cam mumluk içine yerleştiriliyor ve yanmadığı zamanlarda da dekoratif bir obje olarak kullanılabiliyor. Mumu yaktıktan sonra yerleştirebildiğiniz gibi içine yerleştirdikten sonra da üst kısmından yakabiliyorsunuz. Farklı renklerde birkaç tane satın alınıp odaya yerleştirildiğinde oldukça şık bir görüntü veriyor. Turkuaz, kırmızı, turuncu ve mavi renkte olanlar genellikle en çok tercih edilen mumluklar arasında yer alıyor.

Ferforje Mumluk Çeşitleri

Demir ve alüminyum gibi işlemesi kolay metallerin eğilip bükülmesi sunucu şekil kazandırılması yolu ile elde edilen ferforje mumluk dekorasyon tutkunlarının vazgeçemediği objelerden bir tanesi.

Kaplamasında kullanılan elektrostatik boyalar ile her renkte bulunabilen bu şık aksesuar hem evlerde hem de iş yerlerinde sıkça rastladığımız parçalar arasında yer alıyor.

Fiyatları çok değişken bir aralıkta seyrediyor. Çünkü fabrikasyon üretimlerin yanında el emeği ile üretilen ferforje mumluk çeşitleri de bulunuyor.

Ferforje mumlukların genellikle her iki yanında da mum konulan hazneleri bulunuyor. Bazı modellerinde mum konulan yerler dört tarafa yayılmış şekilde de bulunuyor. Bu tarz mumluklar özellikle büyük yemek masalarının ortasında kullanıldığı zaman görsel açıdan oldukça tatmin edici sonuçlar ortaya çıkabiliyor.

Bazı modeller ise kuş kafeslerine benzer şekilde üretiliyor. Üst tarafından tuttuğunuzda nostaljik bir gece feneri gibi de görünen bu modeller hem zemin üzerinde durabilme özelliğine sahip hem de üst tarafındaki çengel sayesinde duvara da asılabiliyor.

Seramik Mumluklar

Ev aksesuarları seçiminde ağır görüntülerden hoşlananlar için seramik mumluklar daha cazip olabilir. Dikey bir sütun şeklinde ayakta duran yapının üst kısmında mum koymak için bir bölme bulunuyor.

Etiketler:

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: