Web sitemize hoşgeldiniz.

Roaccutane Kullanırken Cilt Bakımı Rutini Nasıl Olmalı?

Roaccutane sivilce ilacı olarak bilinen, yan etkileri yüzünden pek çok kişinin zorlanarak kullandığı bir ilaçtır. Özellikle cildinde geçmeyen sivilceler bulunan insanlar mecburen Roaccutane kullanmak zorunda kalmaktadır. Roaccutane her ne kadar kullanımı zor gibi görünse de, tedavi bittiği zaman en kesin ve şahane sonuçları veren sivilce ilacıdır.

Roaccutane Nedir?

İlk olarak sizlere Roaccutane ve içeriğinden söz edeceğim. Roaccutane içerisinde yüksek miktarda A vitamini bulunan bir ilaçtır. Genellikle ergenlik dönemi sivilceleri konusunda sorun yaşayan insanların sıkça kullandığı bilinmektedir. Roaccutane mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gereken oldukça ağır bir ilaçtır.

Roaccutane tedavisine başlamadan önce mutlaka kişilere kan testi yapılması gerekmektedir. Genel olarak düşük dozda başlayan tedaviler, duruma göre daha sonra arttırılmaktadır. Sonuçlar alındıktan sonra da önce doz düşürme işlemi yapılarak ilacın tamamen bırakılması sağlanır.

Roaccutane Tedavisi Sırasında Cilt Bakımı

Roaccutane kullanmak sivilcelerin bir anda geçmesini ne yazık ki sağlamamaktadır. Yani bu bir süreçtir. Bu süreci hızlandırmak da sizin elinizdedir. Eğer Roaccutane tedavisi sırasında cilt bakımınıza önem verirseniz, sivilcelerinizin daha hızlı bir şekilde geçtiğini siz de rahatlıkla görebilirsiniz.

Eğer bu konuda Roaccutane kullanırken cilt bakımı yaptırılır mı diye soracak olursanız, cevabım kesinlikle evet olacaktır. Roaccutane kullanırken cilt bakımı yapmak çok önemlidir. Ancak, nasıl bir cilt bakımı yapacağınız daha da önemlidir. Çünkü yanlış bir cilt bakımı yaptırmanız, sivilcelerinizin tekrardan çıkmasına neden olabilir.

Roaccutane kullanırken cilt bakımı rutininiz için şu adımları mutlaka uygulamalısınız:

  • Öncelikle cildiniz her zaman temiz olmalıdır. Günde en az 2 kere yüz yıkama alışkanlığı edinmelisiniz.
  • Temizleme işlemini yalnızca su ile yapmanız yeterli olmaz. Doktorunuzun önerdiği yüz yıkama jelleri bu konuda oldukça başarılı sonuçlar almanızı sağlayacaktır.
  • Roaccutane kullanırken iz kalmaması için doktorunuzun önereceği maske ya da kremleri kullanabilirsiniz. Böylece tedavinizden çok daha olumlu sonuçlar alabilirsiniz.
  • Cildinizin kuru kalmaması çok önemlidir bu nedenle nemlendirici kullanmayı da mutlaka alışkanlık haline getirmelisiniz.
  • Roaccutane sonrası yapılacaklar hakkında da mutlaka doktorunuzdan bilgi almalı ve dikkatli olmaya devam etmelisiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: