Web sitemize hoşgeldiniz.

Sporsuz Meslekler

Bazı meslekler hareket olayını tamamen kısıtlayan mesleklerdir. Sporsuz meslekler de çalışan insanlar tamamen hareketsiz ve atalet halinde bir yaşam sürmektedir. Özellikle masa başında çalışanlar ve şoförler hareketsiz bir şekilde işlerini sürdürmektedir. Günde sekiz saat hareketsiz kalarak iş yapmak neticesinde akşam olduğu zaman hem beyinsel hem de fiziksel bir yorgunluk ortaya çıkabilir. Ofis içinde kendi masasından diğer masaya gitmek veya yemek yemek için bir alt kata inip çıkmak spor değildir. Maalesef bazı işyerlerinde sağlıklı yemekler çıkmamaktadır. Tok tutması adına daha çok bakliyat ve karbonhidrat oranları fazla olan gıdalar verilmektedir. Bunları yiyip sonra iş başı yapılınca da sağlıksız bir hayata merhaba diyorsunuz.

  • Çalışan insanlar diyet yemeklerini ve sağlıklı besinlerini evde hazırlayıp götürebilirler. Bu yemekler iççin özel olarak tasarlanmış kaplar mevcuttur. Yemeği taze ve sıcak tutmaktadır.
  • Çalışan insanlar diyet yapıyoruz diye kesinlikle öğün atlama veya öğünleri galeta, bisküvi gibi besinlerle geçirmemelidir. Tam bir doygunluk sağlayan yiyecekler yemeleri gerekir.
  • İşten eve dönerken bir iki durak önce inip eve yürüyerek gitmek veya arabaları evden biraz uzağa park etmek daha sağlıklı bir hayatın başlangıcına atılan adımlar olacaktır.

Spor Yapmak Sizin Elinizde

Çok çalışıp çok yorulduğunuz doğrudur. Fakat çalışırken de küçük ayrıntılarla daha sağlıklı bir hayat mümkündür. İşinizi sporsuz meslekler kategorisinden çıkartabilirsiniz. Hem kendiniz için hem de sevdiklerinizi için sağlığınıza daha fazla önem vermeniz gerekir. Bunun yolu da spor yapılan bir hayat tarzı ve dengele beslenmeden geçer.

Etiketler:

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: