Web sitemize hoşgeldiniz.

Taş Değil Swarovski

5 Ekim 2017

Başlıktan da anlaşılacağı üzere swarovski öyle taş deyip geçilebilecek bir obje değil. Hatta aslında swarovski bir obje değil. dilimiz döndüğünce Swarovski konusu açıklığa kavuşturmaya çalışalım

Swarovski Nedir Ya Da Kimdir?

Avusturya kökenli bir şirketler grubu olan Swarovski adını kurucusundan alır. 1895 yılında Daniel Swarovski isimli bir iş adamı tarafından kurulan bu firma bugün dünyanın en çok tanınan markaları arasındadır. Patenti yalnızca bu firmada olan camın kesilmesi ile üretilen kristallerin bu isimle anılması da tesadüf değildir.

Dünya üzerinde orijinal olan swarovski kristallerinin hepsi aynı firmanın üretimidir. Geri kalanların hepsi deyim yerindeyse çakmadır. Çünkü bu bir markadır ve camı bu şekilde işleyebilen tek marka da swarovskidir.

Swarovski Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Şirketin dünya çapında bir ekonomik ağı vardır. Yalnızca kristal taş alanında değil bir çok alanda bu isme rastlamak mümkündür. Kısaca swarovski taşları ve diğer yanları hakkında notlar paylaşalım.

Firmanın kendi marka adı altında perakende satış yapan mağazaları bulunur. Saat, takı, kristal objeler ve aksesuar satışı yaptıkları bu mağazalarda hem saf kristal hem de zirkonyum ile yapılan takılar bulunur. Zirkonyum takılar bir çeşit imitasyondur. Sertlik ve parlaklık olarak pırlanta ile benzerlik gösterir. Takılara büyüteç ile bakıldığında swarovski zirconia şeklinde bir ibare görülebilir.

Piyasadaki takı markalarının hemen hemen hepsi swarovski zirkonyum taşlarını satın alır. Fakat bir çoğu bu yazıyı göstermek istemediği için toptan satışlarında bu yazı kullanılmaz.

Swarovski firması sırrını sadece kendilerinin bildiği şekilde camı işleyip kristal haline getirir. Bu malzeme ile yapılan ürünlerinde swarovski kristal markası kullanılır.

Kristal taşlar çok parlak olmaları ve yapışma özelliği barındırmaları sebebi ile bir çok tekstil ürününde de kullanılabilirler. Fakat zirkonyum farklı özellikler gösterir. Sert bir element olduğu için yüksek ısıya ve preslemeye mukavemet gösterir. Altın ve gümüş ile birlikte fırınlanıp işlenebilir.

Swarovski şirketi bu alanların yanı sıra kesme ve delme makineleri de üretip satışını yapar. Ayrıca swarovski lighting adı altında bir aydınlatma markaları da vardır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: