Web sitemize hoşgeldiniz.

Teknolojinin Son Çılgınlığı Facebook QR Kodu Ne İşe Yarar?

30 Ağustos 2018

QR kod hakkında daha öncesinde kısa bir bilgi vermiştik. Artık sokaklardaki reklam panolarından tutun, broşürlere kadar hayatımızın her yerinde. Kullanım alanı sınırlanamayacak kadar çok olan QR kodun Facebook üzerinden işlevlerine değineceğiz.

QR(Kare)  Kod Nedir Ve Nerelerde Kullanılır?

Hızlı bilgi akışı için tasarlanan kare kodlar hayatımızı oldukça kolaylaştırmanın yanı sıra teknoloji ve reklam dünyasına yeni bir boyut kazandırmıştır.

  • Eğitim alanında aktif olarak kullanılan kare kodların en büyük örneğini ÖSYM’nin sınavlarda kullandığı sistem üzerinden görebiliriz. Ayrıca deneme kitapçıklarından tutun, soru bankalarına kadar soruların cevap ve çözümlerine QR kod üzerinden ulaşabilirsiniz.
  • Reklam sektöründe de kare kodlar aktif olarak kullanılmaktadır. En çekici reklam örneklerinden birini sizlerle paylaşalım. Bir reklam panosunda mankenin üzerinde kıyafet yerine kocaman bir kare kod vardır. Telefonunuzdan bu kodu okutunca mankenin üzerindeki kod yerine elbiseyi görebiliyorsunuz. Bunun gibi daha birçok kare kod kullanım örnekleri görebiliriz.
  • Hizmet sektörü de QR ile hızlı bilgi avantajları sunmaktadır. Yemek hizmeti veren firmalar broşürlerinin bir kenarına QR kod iliştirerek restoranlarına dair bilgi erişimi sağlamaktadırlar. Artık bu uygulamayı sadece yemek sektöründe değil, pek çok alanda görmekteyiz.
  • Sosyal ağlarda da QR kod rahatlığına uyum sağlamış durumdalar. Sosyal ağların demirbaşları olan Facebook ve Twitter’da kullanıcılarına kare kod ile fazlasıyla kolaylık sağlamaktadır. Şimdi ise Facebook QR kodu ne işe yarar onu inceleyeceğiz.

Facebook Hesabında QR Kodu Ne İşe Yarar?

  • Messenger’ınızda olmayan kişiler ile kolay iletişimin kapılarını size açıyor.
  • Facebook sayfanızın reklamı yapmak istiyorsanız, oluşturduğunuz QR kodu tanıtımınız için kullanabilirsiniz. İstediğiniz her türlü materyalin üstüne Qr kodunuzu bastırabilirsiniz.
  • Etkinlik düzenlerken orginaze olmada problem yaşıyorsanız hemen Facebook QR kodu denemelisiniz. Facebook üzerinden oluşturduğunuz etkinlik için QR kod oluşturarak rahatlıkla etkinliğinizi organize edebilirsiniz.
  • Facebook şifrenizi unuttuysanız ya da kolayca hesabınıza erişim ağlamak istiyorsanız, kare kodlar ile rahatlıkla yapabilirsiniz.

Paylaştığımız yazı doğrultusunda ‘Kare kod nedir?’ ve ‘Facebook QR kodu ne işe yarar?’ sorularını cevaplamış olduk.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: