Web sitemize hoşgeldiniz.

Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O

Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O, 1954 yılında kurulmuş ve bugüne kadar kendisini yenilikçi bir politika izleyerek geliştirmiş, Türkiye’ nin sayılı saygın bankaları arasında yer alan önemli bir bankadır. Kısa adı ile Vakıfbank olarak anılır. Başvekil olarak nitelenen Adnan Menderes’ in, Türkiye sınırları içerisinde ihtiyaç olduğunu düşündüğü ve bu yüzden özel bir talimat vererek kuruluşunun gerçekleşmesini istediği bir bankadır. Bu emir yahut talimat üzerine bankanın kuruluşunun tam tarihi 11 Ocak 1954’ tür. Ancak bankanın kurulduktan sonra resmen ve fiilen faaliyete geçme tarihi ise, 13 Nisan 1954 tarihidir. Kuruluşu anonim ortaklık olarak gerçekleşen Vakıfbank’ ın, 6219 sayılı kanun ve beraberinde 50.000.000 TL sermaye ile faaliyete geçmesi sağlanmıştır.

Vakıfbank’ ın toplamdaki bu 50.000.000 sermayesinin, %25.18’ i halka sunulmuştur. Bu kararın alınmasının tarihi ise 2005 yılına dayanır. Halka sunulan kısımdan kalan miktarın %43’ ü ise, Vakıflar Genel Müdürlüğü’ nün bünyesinde bulunan ve mazbut vakıflar olarak tabir edilen vakıflara sunulmuştur. Kalan miktarın % 15.64’ lük bir kısmı ise mülhak olarak tabir edilen vakıflara sunulurken, kalan son %16.10’ luk rakam ise Türkiye Vakıflar Bankası Emekli Sandığı’ na ve aynı zamanda da hükmi kişilere sunulmuştur.

Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O’ nun şu an bilinen 870’ in üzerinde şubesi bulunmaktadır. Bunların neredeyse tamamına yakın bir kısmı Türkiye sınırları içerisinde iken, birkaç tanesi de yurtdışında hizmet veren şubeleridir. Bu şubelerin bulunduğu ülkeler ise, Amerika Birleşik Devletleri – New York, Kuzey Irak – Erbil, Bahreyn’ dir. Bunun yanı sıra Vakıfbank’ ın; Avusturya’ da Vakıfbank International AG’ nin Viyana şubesi ve aynı zamanda Almanya’ daki Köln şubelerinin yanı sıra, son olarak da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ nde World Vakıf UBB. Ltd. ve Kıbrıs Vakıflar Bank Ltd. şubeleri vardır.

Vakıfbank, kurulduğu tarihten bu yana gelişim gösteren ve bu gelişimini her yıl sürekli olarak değişim planları ile güçlendiren bir bankacılık anlayışını sahiptir. Böylece sistemli ve yenilikçi ve gelişim gösteren Türkiye’ nin sayılı bankaları arasında kendisine önemli bir yer edinmiştir. Ve şu an sahip olduğu aktif büyüklük açısından, Türkiye Bankalar Birliği’ nin yaptığı belirlemeler ve bu belirlemeler sonucunda tutulan kayıtlara göre, Türkiye’ nin en büyük yedinci bankası olarak kabul edilmiştir.

Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O’ nun Tarihsel Gelişimi

Vakıfbank’ ın özel bir talimat üzerine kurulmasından bu yana, gerek sistemlerinde gerek aktif büyüklüklerinde son derece büyük ve kayda değer ilerlemeler gözlemlenmiştir. Bu ilerlemelerini, hiç durmadan azim ile çalışmalarına, yenilikçi bir anlayışa sahip olan sistemlerine, geniş misyon ve vizyonlarına borçludurlar. Bu sistemsel çalışmaları sayesinde çok önemli başarılar elde etmişler ve Türkiye’ de gözde sayılan, en çok tercih edilen ve aktif büyüklük açısından durmadan ilerleyen bir banka haline gelmişlerdir. Vizyonları ve misyonları da bu durmadan ilerleyen çalışma sistemlerini, yakından destekler niteliktedir.

İlk olarak vizyonlarını incelenecek olursa; müşterilerine en iyi hizmetlerini vermek amacı ile kaliteyi, ele aldıkları her sisteme yansıttıkları, bunun sonuncunda müşteri hoşnutluğunu esas alarak işe koyuldukları, yenilik ve değişim konularında öncü olmayı başarabildikleri ve bu uğurda emek vererek, özenli bir şekilde çalıştıkları açıkça ve gayet net bir şekilde görülebilir.

Misyonları ele alındığında ise, müşterilerine güven vermeyi esas alan ve yine müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına, sorunlarına gerekli çözümleri üretme amacı ile yola çıktıkları görülebilir.

Türkiye Vakıflar Bankası’ nın Verdiği Hizmetler

  • Düşük faizli kredi isteyenlerin en çok başvurdukları bankalar arasında yer alır. Bu özelliği ile Vakıfbank, müşteriler için en uygun kredileri ve en uygun kredi hizmetlerini sunar. Bütün bunlar, verdikleri kaliteli hizmetin içine dahildir.
  • Hizmet dahilinde sunulan kredi kampanyaları, her gelire ve her kesime hitap eden ödeme planları ile müşterilere sunulur. Böylece herkese özel ödeme planları hazırlanır.
  • Ayrıca alınacak krediler ile ilgili olan kredi faiz oranları da son derece düşük bir miktar ile faizlendirilir.
  • Vakıfbank’ tan her türlü ihtiyacınız için ihtiyaç kredisi’ ne başvurabilirsiniz.
  • Örneğin isterseniz ev kredisi için başvurabilir,
  • İsterseniz de araba kredisine başvurabilirsiniz.
  • İhtiyacınız her ne olursa olsun, kredi faizleri en düşük miktarda olacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: