Web sitemize hoşgeldiniz.

Uygun Kredi Veren Bankalar

10 Mayıs 2018

Günümüzde bankacılık hizmetleri sürekli olarak kendini geliştirmektedir. Bu gelişime bağlı olarak ve ekonomik yönden de zorlu hayat şartlarına bağlı olarak, kredi kartı ve kredi kullanım oranı sürekli olarak artmaktadır. Bu artış da beraberinde bankalar arası rekabeti getirmektedir. Bu rekabet sonucu, kredi kampanyaları düzenlenmekte ve bankalar, insanların kredilerini, kendisinden çekmesini hedeflemektedirler. Krediler, amaçlarına göre çeşitlidir.

İhtiyaç

Günümüzde en çok kullanılan kredi türü ihtiyaç kredisi olmaktadır. Genel olarak pek bir şarta bağlı olmadan kullanılabilmesi itibari ile yaygındır. Şart yok dediğimiz konu, yani bir gelir belgeleme durumu, kimlik belgesi ve gerekli görüldüğünde kefil istenmesi gibi şartlar vardır. Ancak, örneğin bir ev almak için çekilen kredide yer alan ekspertiz raporu gibi şartlar gerektirmemektedir.

Ev

Ev almak isteyen insanların, genel olarak başvurduğu bir kredi türüdür. Ev kredisi, bazı prosedürleri içersinde barındırır. Almak istediğiniz evin krediye uygun olup olmadığı kontrol edilir. Bu durum ekspertiz raporuna yansır. Ayrıca bu raporda, evinizin ön görülen tutarı da yer alır. Bu krediden faydalanmak istediğinizde, almak istediğiniz evin bedelinin tamamını veren bir banka olmayacaktır. Çünkü ev kredisinden faydalanmak isteyen insanların, evin bedelinin %25ini, peşin olarak ellerinin altında bulundurmaları gerekir. Bazı durumlarda, uzman incelemesi raporundaki evin bedeli yüksek gösterilerek bu durum aşılabilir ancak bu durum kredi faiz oranları konusunun, aleyhinize gelişmesine neden olacaktır. Yani daha fazla faiz ödemek zorunda kalırsınız.

Araba

Sıfır veya ikinci el araba almak isteyenlerin tercih ettiği araba kredisi, genel olarak, sıfır araba tercih edenlerin kullandığı bir kredi çeşididir. İkinci el araba almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken husus ise, model olarak 5 yılını doldurmamış arabaları, ikinci el araba kredisiyle alabilecekleridir.

Yaşantımızın her alanında, almak istediğimiz ancak maddi durumumuzun elvermemesinden dolayı alamadığımız gereçleri almaya yarayan krediler, kredi faiz oranları bakımından ve ödeme seçenekleri bakımından bankalara göre farklılık göstermektedir.

Örneğin şu anda, ihtiyaç kredisi faiz oranlarını incelersek, en düşük faizli kredi, %1,19 ile Denizbank’a aittir. En yüksek kredi oranına ise, %1,56 ile Garanti Bankası sahiptir.(10000 lira tutar, 24 ay vade)

Ancak, kredi oranları arasındaki büyük farklar ödeme planına yansır ancak, aradaki küçük farklar genel olarak çok büyük rakamlara işaret etmemektedir. Yani bir banka sigorta ücretini 200 lira olarak keserken, başka bir banka 99 lira olarak kesmektedir. Böyleci kredi oranındaki küçük fark, sigorta ücreti vasıtasıyla dengelenmiş olur.

Ev kredisini oranlarını incelediğimizde ise, en uygun krediler, %0,99 olan faiz oranları ile Garanti Bankası’na ve Ziraat Bankasına aittir.(110000 tutar, 120 ay vade)

Kredi faizleri,

  • Çekilecek tutarın miktarına göre
  • Planlanılan vadenin uzunluğuna ve kısalığına göre
  • Banka müşterisi olup, olmama durumuna göre,
  • Bankanın politikalarına göre (personel indirimi… vs.) değişiklik gösterebilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: