Web sitemize hoşgeldiniz.

Yağlı Cilt İçin Öneriler

Cilt problemi çekenlerin en büyük sorunlarından bir tanesi de genellikle yağlı cilt ile ilgili sorunlardan oluşmaktadır. Son zamanlarda ürünleri içerisinde gidiyor maddelerini fazla olması ve bazı kimyasalların yoğun olarak yüz ve GDO kullanılması nedeniyle yağlı cilt bakımı nasıl yapılır ile ilgili aramalar da artış göstermiştir. Eğer vücudunuzun özellikle de yüz ve boyun bölgesine dokunduğunuzda gereğinden çok fazla yağlılık hissediyorsanız, büyük bir ihtimalle bu vücudunuzda yağlanma sorunu olduğunu gösterir.

Yağlı cilt: Vücuttaki yağ dokusunun çok fazla miktarda olmasından kaynaklı bir problemdir. Yağlı cilt bakımının artık çok fazla yapılıyor olmasının önündeki en büyük nedenlerinden bir tanesi olarak görülür.

Cildin aşırı yağlı olması ne gibi problemlere neden olur ?

Eğer cildinizde gereğinden fazla yağ varsa bu, sivilce siyah nokta oluşumu gibi birçok probleme neden olur. Ayrıca tüm bunlara ek olarak yağlı cilde sahip olan kişilerin cilt gözenekleri de çok daha büyümeye başlar. Üstelik bu gözeneklerin büyümesi yakın mesafeden bile oldukça belli olur ve bu görüntü sizlerin dış görünüşünde çok büyük bir negatif etki oluşturabilir. Ayrıca yüzde oluşan sivilce ve aknelerin çok ciddi oranlarda büyümesi ile birlikte bu vücudunuzdaki deriyi yemeye başlar ve ilerleyen dönemlerde çok derin çukurların oluşmasına neden olur.

Yağlı cilt bakımı için ne tür önerilerde bulunabilir ?

Ağırlıklı olarak yağlı cilt için maske önerilerinde bulunmak mümkündür. Ancak bu tarz maske önerilerinde bazı maddeler çok fazla kimyasal içerdiği için uzmanları tarafından aslında çok da önerilmez. Yağlı cilt bakımı için peeling tarifi ise sizlerin siyah noktalarının giderilmesinde yardımcı olur. Yağlı ciltler için önerilen yöntemlerden bir tanesi de yağlı cilt için günlük maden suyu kullanımıdır. Tıpkı bir tonik gibi maden suyunun cildinize sürerek yağlardan arınabilir ve böylece hem yüzünüzü besler, hem de yağlardan kurtulursunuz. Maden suyu üstelik cildi ölü derilerden arındırarak bakteri üretmesine de çok büyük bir engel olur. yağlı cilt bakımı nasıl yapılır sorusu aklınızı kurcalayan devam ediyorsa, sizler için önerebileceğimiz bir maske bulunmaktadır;

  • 3 yemek kaşığı su
  • 2 tatlı kaşığı limon suyu
  • 1 tatlı kaşığı beyaz kil

malzemelerini kullanarak etkili bir maske yapabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: