Web sitemize hoşgeldiniz.

Zarif Nargile Aksesuarları Tam Bir Hediyelik Eşya

17 Şubat 2018

Osmanlı imparatorluğu döneminden kalmış olan nargile geleneği günümüzde de hala popülerliğini korumaktadır. Genç yaşlı demeden her yaşa hitap edebilen bu gelenek sayesinde aromalı tütünler dumanlarıyla buluşuyor ve sizlere müthiş bir damak zevki sunuyor. Ancak eskiden beri nargile için sadece damak zevki vermesi değil aynı zamanda gören insanda bir görsel zevk de versin istenmektedir. Değişik ve ilgi çekici gövde yapılarında oluşturulan nargileler insanlar tarafından daha çok beğenilmektedir.

Nargile içindeki en önemli aksesuar bong denilen cam malzemeli gövde bölümüdür. Çünkü burada geometrik tasarım ne kadar ilgi çekici olursa nargilenin görsel tasarımı da o kadar beğenilir.

En Farklı Bong Modelleri Hangileridir?

Eskiden beri süre gelen nargile geleneğine son birkaç sene içinde daha da özen gösterilmesi üzerine bu alanda nargile aksesuarlarının üretimini yapan şirketler tasarımlarını değiştirdiler. Artık sadece tek tipte değil bombeli kıvrımlı iç içe geçmiş silindirik şekillerde bonglar üretiyor.

Yüksek sıcaklıklar altında cama şekil verilerek üretilen bong tasarımı bakımından nargilenin görsel kalitesini oluşturuyor. Burada sadece şeffaf cam rengi kullanılmıyor. Çeşitli renk seçeneklerinde oluşturulan gövde kısmı sayesinde dekoratif yapısı ağır basıyor ve hediyelik eşya olarak da kullanılabiliyor.

Nargile Aksesuarları Nelerdir?

Bong dışında nargilenin iki önemli aksesuarı daha vardır. Bunlardan birincisi tütünü öğüten grinder elemanıdır. Bu aksesuar 2 – 3 – 4 bölmeli olarak tasarlanıyor. Üstelik farklı geometrik tasarımlarda çeşitli yükseklik ebatlarında modelleniyor.

Diğer aksesuar ise pipe denilen ve nargileyi daha keyif verici şekilde içmeyi sağlayan bir üründür. Tütündeki dumanı yumuşatma görevi gören pipe size bu sayede eşsiz bir içiş keyfi verir. Ahşap metal ya da cam malzemelerden zarif yapılarda üretilir.

Nargilenin tüm aksesuarları kolay bir şekilde yıkanabilecek şekilde üretilir. Evinizde normal su ile tüm aksesuarları yıkayabilirsiniz.

Farklı Nargile Aksesuarları İçin Nereye Bakmak Gerekiyor?

İnternet platformunda nargile aksesuarlarının satışını yapan çeşitli hediyelik eşya siteleri vardır. Bu siteler yurt dışında üretilen pipe grinder gibi aksesuarları müşterilere sunuyor. Üstelik her aksesuar birinci sınıf malzemeler kullanılarak ve farklı bir tasarım uygulanarak üretilmiştir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Satın Al
%d blogcu bunu beğendi: